V prípade že ste z Nitry, Partizánskeho alebo Prievidze tak čítajte ďalej a inšpirujte sa našimi tipmi kde by ste mali ísť a čo je hodné návštevy.
Číslom jeden je všetkým známy a čarovný Bojnický zámok. Môžete absolvovať prehliadku zámku, okrem toho sa tu nachádza i záhrada s jazierkom kde sa môžete poprechádzať, starodávna lipa ako i stánky ktoré sú v dobovom prevedení. Ak idete s deťmi a tie sa ešte neunavili, hneď vedľa sa nachádza Zoologická záhrada. Jej expozícia je rozsiahla, nájdete tu i slony, medvede, pavilón motýľov i plazov. Okrem toho i samotné meste má pekné historické námestie s dobrými reštauráciami a kaviarňami.

hrad

Posledné dva roky v tomto meste nájdete i chodník korunami stromov, z ktorého budete mať výhľad na celé okolie.
Ďalším zaujímavým miestom je Bojná. Ide o kontaktnú Zoo, môžete tu kŕmiť zvieratá a ponúkajú službu kde vám požičajú udicu a môžete si v jazierku dokonca uloviť večeru.

Ak máte radi lesnú turistiku oplatí sa zájsť do rodnej dediny Štúra a Dubčeka. Okrem ich rodného domu, ktorí sa zhodou okolností narodili v jednom a tom istom, sa tu nachádza i hrad Uhrovec, lepšie povedané jeho zrúcanina. Cesta k hradu trvá približne 50 minút a terén je prevažne do kopca.
Ak však obľubujete náročnejšie trasy, choďte na výstup na druhý najvyšší vrch Nitrianskeho kraja, Rokoš. Ten má 1009 m. n. m. a po jeho zdolaní sa vám naskytne krásny výhľad na celú kotlinu. Okrem toho sa tu nachádza i medvedia jaskyňa ktorá tiež stojí za zastavenie.

vyhlídka

Ak máte radi člnkovanie alebo by ste chceli stráviť trochu času pri vode, odporúčame vodnú nádrž Nitrianske Rudno. V jeho okolí je množstvo chatiek kde budete mať možnosť okrem vodných športov i opekať.
Ďalším zaujímavým miestom na navštívenie sú bane v Handlovej. Toto známe banícke mesto ponúka exkurziu do baní ako i do banského múzea.
Veríme že sa vám naše tipy páčili a budete sa nimi inšpirovať pri najbližších plánovaných výletoch.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Kultúra