1. Zmrzlinový pohár

Na začiatok si dáme niečo veľmi jednoduché, ale cez to neuveriteľne chutné. Budete potrebovať len banán, zmrzlinu podľa vášho výberu (no najlepšia je do tejto kombinácie vanilková), šľahačku a polevu, ktorá je ako najvhodnejšia voľba rozhodne čokoládová. Ak máte všetky potrebné ingrediencie, vezmite si misku a nôž. Banán nakrájajte na kolieska, potom naň dajte trocha zmrzliny. Na vrch nastriekajte kopu šľahačky a zakončite to poliatím polevy. A môžete si vychutnávať jedinečnú chuť tak obyčajného zmrzlinového pohára.

dezert

2. Čokoládové cookies

Táto kalorická bomba vás nie len zabaví, no tiež si na nej dobre pochutnáte. Najprv si nezabudnite predhriať trúbu na 190 stupňov a nachystať plech, na ktorý si rozložíte papier na pečenie. A teraz je rad zamiešať cesto. Najprv vyšľaháte jeden hrnček masla s hrnčekom trstinového cukru a ďalšou šálkou krupicového cukru. Potom pridáte tri vajcia a šľaháte, dokým zmes nebude svetlá. Vmiešate jednu čajovú lyžičku soli, vanilkového extraktu, jedlej sódy a znovu premiešate. Nakoniec už len prisypete 435 gramov hladkej múky a 400 gramov mliečnej čokolády. Pečiete 8 až 12 minút – riaďte sa podľa vašej rúry – a sledujte ich, pokým nebudú zlaté. Vytiahneme a necháme ich na 5 minút vychladnúť. Ďalšia dobrota hotová!

cookie

3. Super rýchly čokoládový koláč

Áno, zase čokoláda. Povedzme si však úprimne: čo zaženie vašu bolesť lepšie, ako čokoláda? Správne, tento super rýchly čokoládový koláč! Budete naň potrebovať len zopár vecí, akými sú pohár hladkej múky, cukru, oleja (ale pozor, nie olivového) a instantného kakaového prášku, čajovú lyžičku prášku do pečiva, 4 vajcia, 2 polievkové lyžice mlieka a 125 mililitrov smotany na šľahanie. Všetky tieto ingrediencie následne dáte spolu do misky a premiešate. Zmes vylejete do formy s priemerom 26 centimetrov a pečiete po dobu 30 minút v rúre, ktorú ste predhriali na 180 stupňov. Zatiaľ môžete spraviť polevu. 100 gramov tmavej čokolády rozpustíte v 125 mililitroch smotany na šľahanie. Keď budete mať koláč upečený, ešte teplý ho ňou polejete. Dozdobiť si ho môžete podľa chuti a fantázie, ktorej sa medze nekladú.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Ženy