K asi najznámejšej, dnes už nebohej popovej hviezde Michaelovi Jacksonovi sa počas jeho kariéry viazalo okrem popových hitov aj niekoľko diskutabilných príbehov z jeho súkromia. Tieto sa začínajú preberať i dnes, takmer desať rokov po jeho smrti a majú podobu nového dokumentu, z ktorého premiéry však ľudia odchádzali znechutení.

divadlo

Niet divu. Dokument totiž pojednáva a diváka akoby chcel príliš realisticky presvedčiť o tom, že nie jedno, ale hneď niekoľko obvinení z údajného zneužívania malých chlapcov touto popovou hviezdou sa zakladá na pravdivých udalostiach. Dokument tak pôsobí skôr ako horor či „thriller“, no a divák skrátka odišiel so zmiešanými pocitmi, najmä však skalní fanúšikovia Michaela Jacksona, ktorí túto „pravdu“ odmietajú a dielo ich emotívne vytočilo, čo dali aj pocítiť.

  • Nastala tak podobne dusivá atmosféra ako počas spevákovej najväčšej slávy. Jeden tábor sa bije s dôkazmi o svojej pravde, že spevák sexuálne zneužíval malé deti, pričom hádam ešte početnejšia skupina bráni spevákovu česť a vraví, že tieto „dôkazy“ sú iba výplodom médií a závistlivých ľudí, ktorí sa chcú šírením tejto informácie len zviditeľniť. Michael Jackson tak zrejme nemá pokoj ani po smrti.

zpěvák
Konkrétne ide o nový dokument s názvom Leaving Neverland s dĺžkou trvania až 240 minút, ktorý je však rozdelený na dve časti. Spevák bol počas svojej slávy obvinený konkrétne z ôsmich prípadov, pričom 240 minútový dokument sa nám snaží predstaviť pravdivosť dvoch z nich na základe viacerých údajných svedkov a výpovedí ľudí, ktorí vás dokážu presvedčiť svojimi „dôkazmi“. V tomto diele sa nachádzame na Michaelovom obľúbenom ranči Neverland, kde nám film napríklad ukazuje „skryté miestnosti“ a „tajné postele“, no a podobné realistické zábery s atmosférou, aká dokáže nabudiť pocit, akoby išlo o tú najreálnejšiu pravdu či priam policajné vyšetrovanie na mieste činu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Kultúra