Myslíte si, že doma ste máte súkromie, že ak ležíte či idete na toaletu alebo sa práve venujete svojej obľúbenej činnosti, ste v anonymite? Omyl, vždy máte za chrbtom zariadenia, ktoré vás sledujú a o každej vašej činnosti posielajú dáta. Ale kam?
 
kartáček

Robotické vysávače
Sú stále výkonnejšie a inteligentnejšie, a teda aj viac vidia a vedia. Roomba iRobot i7+ je typ, ktorý už dokonca oficiálne využili aj na špionáž a to všetko na základe ich výbavy, ktorá obsahuje špeciálne kamery s výbornou orientáciou v priestore. A nielen to, majú vynikajúcu schopnosť zhromažďovať informácie o vás aj o priestore a veľmi dobre si všetko pamätajú. Vysávače ovládané cez WiFi sú ešte o čosi nebezpečnejšie, pretože šikovný hacker si z nich dokáže urobiť kameru.
 
Slúchadlá
Dnes sa takmer všetky vyrábajú s mikrofónom, a to dáva príležitosť šikovnému hackerovi. V momente, ak sa pripojíte k notebooku, tak vaše rozhovory v domácnosti sa môžu stať verejnými.

smartwatchj
 
Zubná kefka
Samozrejme, že hovoríme o moderných kefkách na zuby, ktoré je možné spárovať s mobilom a vaša zubná hygiena tak bude presne zaznamenaná. Odtiaľ je k zneužitiu týchto dát už len krôčik. V budúcnosti tak nikoho neoklamete, že ste si zuby čistili pravidelne, ak to tak nebolo, pretože záznamy budú tvrdiť niečo iné.
 
Inteligentné náramky
Tieto náramky predstavujú v sledovaní absolútnu špičku! Zaznamenávajú nielen každý váš krok, ale aj tep, dokonca čas, kedy chodíte spávať, jednoducho všetko, čo robíte. Všetky tieto informácie máte zároveň aj v počítači či mobile, jednoducho vo virtuálnom svete. Pred človekom ktorý vás sleduje, sa nedokážete zatajiť ani vyhovoriť, že robíte, čo tvrdíte, ak on vidí niečo iné.

doid

LED osvetlenie
Pri každom obzeraní LED panela s osvetlením buďte obozretný, pretože práve v tomto okamihu ste pravdepodobne snímaný kamerami a senzormi, ktoré sú umiestnené na svetelných paneloch a sledujú všetko v okolí. Príkladom je letisko v New Jersey, kde je nainštalovaných 171 LED svietidiel, ktoré okrem toho, že priestor osvetľujú, ôsmimi videokamerami sledujú celé okolie terminálu.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: