Každý človek potrebuje peniaze. Či už na to, aby si mal z čoho zaplatiť bývanie, zaobstarať jedlo alebo jednoducho na zábavu. Študenti sú skupina ľudí, ktorí zväčša majú celkom iné výdavky. Potrebujú peniaze, aby si mohli poriadne užiť leto a zaplatiť dovolenku, či kúpiť lístok na festival alebo na koncert obľúbenej hudobnej skupiny. Jediný spôsob, ako získať dosť veľa peňazí, je však práca cez leto, pretože vtedy majú najviac času, môžu byť na brigáde alebo v práci aj niekoľko hodín a viac dní v týždni, než počas školského roka. Avšak, tu nastáva problém – ako si môžu naplno užiť leto, ak celé dni zarezávajú v práci, aby si prilepšili?

menu.jpg

Osobne si myslím, že peniaze sú v živote dôležité, pretože nie je tajomstvom, že s nimi je všetko jednoduchšie. No taktiež si myslím, že mladí ľudia, študenti by si mali leto poriadne užiť a nie len celý čas drieť ako kôň a z leta nemať v podstate nič. Uznávam, že peniaze sú dôležité a sú potrebné. Ale nikdy už nebude priestor na tak dlhé voľno, ako počas študentských čias. Možno si teraz kladiete otázku – chcem si užiť leto, ale čo s tým, keď nechodím na brigádu, nezarábam žiadne peniaze a tým pádom si takmer nič nemôžem dovoliť?

letiště.jpg

Odpoveď je veľmi jednoduchá – zarábať sa pokojne dá rôznymi spôsobmi, získať nejaké peniaze je potrebné, ale taktiež je veľmi dôležité nezničiť sa. V jednoduchom preklade to znamená, že by si každý jeden študent mal rovnomerne rozložiť čas, ktorý strávi v práci a ten, ktorý si nechá iba sám pre seba, ten, počas ktorého bude mať skutočne prázdniny. Ja som si to takto rozložila a funguje to skvele. A navyše v dnešnej dobe je obrovskou výhodou, že sa dá ísť kamkoľvek a existuje veľa výletov, ktoré nie sú až také drahé, kde skutočne nepotrebujete veľa peňazí. Určite sa nad týmto článkom zamyslite a pokúste sa užiť si svoju mladosť! Veď predsa kedy najbližšie budete mať možnosť stráviť voľnom a ničnerobením dva alebo aj tri mesiace?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: