1. Znižuje riziko úmrtia. Prvou výhodou bedmintonu pre vaše zdravie je to, že znižuje riziko úmrtia. Zistilo sa, že raketové športy, ako je bedminton, tenis, loptové hry a squash, sú dôležité športy, ktoré znižujú riziko úmrtnosti. Výskum ukazuje, že ľudia, ktorí sa aktívne podieľajú na bedmintone a iných raketových hrách, majú úžitok z približne 47 percentného zníženia rizika úmrtnosti, ako tí, ktorí vôbec nevykonávajú cvičenie. Je pozoruhodné, že hranie bedmintonu nielen predlžuje váš život, ale tiež vás udržiava fyzicky fit. Zaujímavé je, že úplný pohyb, ktorý robíte na ihrisku a ktorý zahŕňa beh, lízing, potápanie a zasiahnutie lopty, vyvrcholí spálením asi 450 kalórií za hodinu. Ako vidíte, hranie bedmintonu vám ponúka výnimočné kardiovaskulárne cvičenie, ktoré vám predĺži váš život, a tiež vás udržiavajú v perfektnom stave.

badminton.jpg

  1. Znižuje hladinu stresu. Ďalšou výhodou bedmintonu pre vaše zdravie je to, že znižuje hladinu stresu. Všeobecne platí, že keď športujete alebo cvičíte, niektoré hormóny známe ako endorfíny sa zvyšujú vo vašom tele. Dôležitejšie je, že bedminton je športom, ktorý zahŕňa každú časť vášho tela. Endorfíny sú hormóny, ktoré v tele vyvolávajú pozitívny pocit. Pôsobia ako analgetiká, to znamená, že hormóny znižujú stres a znižujú bolesť vo vašom tele. Počas bedmintonu sa uvoľňuje omnoho viac endorfínov, pretože hormóny sa väčšinou vyrábajú v tele, keď sa telo aktívne podieľa na cvičení alebo trénovaní. Okrem toho sa tieto hormóny vyrábajú v mozgu, mieche a ďalších častiach tela ako reakcia na niektoré mozgové chemikálie známe ako neurotransmitery. Akonáhle sa uvoľnia do vášho systému tela, vaše telo začne mať pozitívny a energický pohľad na život. Ako hráč badmintonu, je číry akt úderu do koša skvelý spôsob, ako znížiť stres, ktorý sa vytvoril vo vašom systéme. A čím viac napätia uvoľníte zo svojho tela, tým zdravšie a fit budete.

rakety.jpg

  1. Vylepšuje sociálne zdravie. Badminton je hra, ktorá si vyžaduje viac ako jednu osobu; to vám umožní komunikovať a spájať sa s priateľmi a novými ľuďmi. Okrem toho nemôžete hrať bedminton úplne sám; potom nemáte inú možnosť, ako vyjsť zo svojej bubliny a nadviazať kontakt s ostatnými hráčmi. Sociálna interakcia, ktorú dostanete zo športu, ako je badminton, vedie dlhú cestu k vytvoreniu pozitívnych pocitov, ktoré výrazne zlepšujú vaše sociálne zdravie. Najdôležitejšie je, že po stretnutí na kurte sa môžete stretnúť s hráčmi, ktorých obdivujete ich štýly hrania na osobnej úrovni, a tiež sa navzájom spoznať aj mimo hrania. Stav vášho sociálneho zdravia je prvoradý a musíte sa oň starať. Ak sa pripojíte k badmintonovému tímu alebo lige, otvorí vás tým viac ľudí v rôznych oblastiach života. A možno tam spoznáte i novú lásku, čo vy na to? J


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Šport