Človek stále považuje za dôležité len veci, ktoré sú veľké a teda aj viditeľné. Jednoducho také, ktoré si hneď všimnete, keď niekam prídete. Ale už Exupéry predsa povedal, že to dôležité je očami nevidené, no nie? Aj keď je to možno prehnané premostenie na niečo takéto, musíte si uvedomiť, že napriek tomu, že niečo nevidíte alebo si neuvedomujete, že to máte doma, ešte to neznamená, že to nie je dôležité. Chceli by ste príklad? Napríklad také osvetlenie. Keď prídete k niekomu na návštevu, len málokedy si poviete, že ten človek má teda naozaj nádherný luster. Všimnete si nábytok, možno nejaké ozdoby interiéru, ale to je asi tak všetko.

divadlo

Vnímajte všetkými zmyslami, nielen očami
Ale práve svetlá dodávajú každému domu atmosféru, a to si človek teda nie vždy celkom uvedomuje. Ak však máte to šťastie, že vidíte aj pod povrch, určite rozumiete aj tomu, prečo sú dôležité napríklad led panely. Možno ich hneď nezaregistrujete, ale to neznamená, že ich nevnímate ako súčasť niečoho, no nie? Určite veľmi dobre viete, že práve ony spôsobia to, že celá miestnosť vyzerá úplne inak, ako ste zvyknutý. Možno vám zo začiatku budú pripadať nezaujímavo, ale verte tomu, že bez nich si žiadne osvetlenie ani len neškrtne. Tak to skúste.

barevné světlo

Dajte priestor maličkostiam
Možno raz za čas máte pocit, že reagujete na niečo nevhodne. Alebo sa zamýšľate nad tým či skutočne dávate prednosť tým správnym veciam. Musíte si však uvedomiť, že keď sa nad tým už len jeden jediný raz zamyslíte, ste na dobrej ceste mať oči skutočne otvorené dokorán. Nebojte sa. Sami uvidíte, že si začnete všímať maličkosti a dokonca ich začnete aj oceňovať presne tak, ako by mali byť ocenené. Skúste sa nad tým zamyslieť a stavte na to, že keď sa to naučíte, začnete vidieť aj veci, ktorí druhí ľudia nevidia ani vtedy, keby mali skutočne dokonalý zrak.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Deti