Používanie svietidiel moderného a ekonomicky šetrného typu, čiže využívanie osvetlenia technológie LED, je dnes už v podstate bežnou klasikou. No aj napriek tomu vďaka jeho skvelým vlastnostiam spájame tento typ s prívlastkami inovatívneho a pokrokového myslenia i techniky. Okrem množstva dostupných produktov na trhu disponujúcich touto diódou (Light-Emitting-Diode) by bolo na mieste spomenúť produkt, aký je z tejto kategórie čoraz žiadanejším a postupne si získava záujem viacerých domácností i podnikov. Vravíme o praktickom patente osvetlenia, akým je led pásik.

led pásek

Funguje na veľmi jednoduchom princípe odstránenia krycej fólie zo samolepiaceho pásika disponujúceho týmito diódami a jeho následného prilepenia na ľubovoľné miesto, pričom vravíme o 5-10 metrových baleniach zložených z cca 5 centimetrových, voľne nastrihateľných častí. Typy pásikov sa ale môžu líšiť, aj v tomto prípade poznáme viacero druhov, nakoľko poznáme i viacero možností ich využitia. Pravdepodobne sme sa stretli i s dekoratívnym osvetlením v podobe pásika vyžarujúceho červeno – zeleno – modré sfarbenia svetla z diód jednotlivo. Čiže svietila zvlášť červená, zvlášť zelená, zvlášť modrá a vyzeralo to super. V tomto prípade vravíme o pásikoch s prívlastkom RGB. Trik je v tom, že dióda vyžarujúca normálne sfarbenie svetla (do biela) je vlastne vzájomnou kombináciou týchto troch farieb. No technika RGB toto vzájomné pôsobenie farieb delí a tak osvetlenie vzniká jednotlivo do 3 rozdielnych farieb. Avšak poznáme aj iný druh pásikov s bežným sfarbením osvetlenia , čiže so sfarbením do biela.

led pásky

  • Tie zasa môžu disponovať inou zaujímavou vlastnosťou, konktérnejšie vkonštruovaným čipom SMD, ktorý vlastne znásobuje tepelnú účinnosť osvetlenia, pritom ale zabezpečuje lepšie chladenie.

O aký zaujímavý produkt sa jedná, zistíte i v sekcii https://www.ledprodukt.sk/128-LED-pasy-smd-5730.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Deti