Senzorom na čítanie odtlačkov prstov pre automatické prihlásenie užívateľa, ako jeden z biometrických metód, sú dnes vybavené nielen špičkové smartphony, ale stále častejšie aj lacnejšie modely s Androidom.
 
Ak uvažujeme o autentizácii prostredníctvom hlasu, dôjdeme len na samé výhody a prednosti tohto overenia identity. V prípade pochybností, či nejednoznačnosti hlasovej identifikácii, možno použiť aj ďalšie, pôvodné metódy, pomocou hesla alebo pinu.
  otisk prstu
Pokročilé hlasové systémy biometrie sa nedajú napríklad oklamať ani prehrávaním hlasu zo záznamu a v priebehu času naviac upravujú tzv. Hlasový odtlačok, keďže hlas každého človeka starne a mení sa s vekom.
 
Hlasová biometria nevychádza z rozpoznania samotného obsahu reči, ale z nezameniteľnej charakteristiky hlasu každého človeka.
 přihlášení online
Výhody pre internetové bankovníctvo a operátorov:
 
–        Prihlasovanie pomocou hlasu je pre zákazníkov bánk, telekomunikačných operátorov a iných inštitúcií veľmi komfortné a nenáročné.

–        Zákazník si nemusí nič pamätať ani nosiť so sebou, nepotrebuje žiadne špeciálne zariadenie.

–        Pre zákazníka, používajúci hlasovú biometriu, to prináša navyše jednu veľkú a podstatnú výhodu. Hovory na zákaznícku linku sú dnes nahrávané a niekoľko rokov archivované. Ak má banka tento archív kvalitný, môže na základe hlasových odtlačkov vykonať spätnú analýzu a odhaliť podozrivé alebo neoprávnené transakcie, uskutočnené cez telefónne bankovníctvo. Týmto spôsobom sa dá celkom jednoducho zistiť, že sa nositeľ hlasového odtlačku v minulosti prihlasoval k cudziemu účtu, ku ktorému poznal heslo.

–        Podobne môžu tiež poisťovne znížiť riziko podvodov pri nahlasovaní poistných udalostí po telefóne.

–        Celkovo sa navyše tiež zvyšuje rýchlosť obsluhy zákazníkov na zákazníckych linkách a procedúra overenia identity sa skracuje z minút na sekundy.

–        Prvou lastovičkou na Slovensku sa stala Tatra banka a postupne sa pridávajú a budú pridávať ďalšie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: