Ak neviete, čo je momentálne trendy, určite sú to takzvané „homemade“ výrobky, čo v preklade vlastne znamená, že sú to výrobky vyrobené doma. Táto výroba je veľmi výhodná a to nie len na predajné účely. Dokážete tak veľa ušetriť a zároveň máte istotu, že to, čo používate obsahuje len suroviny, ktoré ste tam pridali.
Čo si doma môžete vyrobiť? Najjednoduchšie sú určite rôzne pleťové a vlasové masky, obľúbenou je napríklad maska z medu, alebo kokosová maska, pričom hlavné ingrediencie má zvyčajne doma každý z nás, prípadne ich nie je ťažké zohnať. Tiež sú obľúbené telové krémy a mlieka, ktoré sú výrobou už o niečo náročnejšie, na internete však existuje množstvo návodov a receptov, či už zložitejších, alebo jednoduchších.

mýdlo.jpg

Do módy prichádzajú aj domáce pílingy, ktoré slúžia na upokojenie pokožky, zbavenie starej pokožky a celulitídy, či vyliečenie suchej, alebo aknóznej, či ekzémovej kože. Hoci trh ich ponúka mnoho, môže sa vám stať, že ste na veľa surovín alergický, tak si vyrobte nejaký ten píling doma. Môžete si spraviť kávový, z kávových zŕn, s lyžicou napríklad kokosového oleja a prírodnou vôňou, alebo píling z cukru, napríklad trstinového.
Určite neváhajte a do domácej výroby sa pustite. Môžete vyrábať aj domáce mydlá, či rôzne zaujímavé vône, alebo osviežovače vzduchu. Nemusíte sa báť pustiť sa do jednoduchých výrobkov, ktorých výroba vám nezaberie ani veľa času, ani vás neoberie o veľa financií, ba naopak, ušetríte životné prostredie a aj svoju peňaženku, či zdravie. Vyrábať doma sa oplatí a to hlavne v prípadoch, že vám komerčné výrobky, ktoré ponúka trh a obchodný reťazec nevyhovujú, alebo vám často spôsobujú rôzne alergie a nepríjemnosti.

kosmetika.jpg

Nájdite si teda čas a začnite zľahka, aby si ste si na začiatok veľa nenaložili. Môžete si pripraviť príjemnú masku na vlasy a hneď ju aj vyskúšať. Prípadne urobte domáci telový krém s jemnou vôňou, ktorým potešíte svoju kamarátku na narodeniny. Určite ocení, že darček je ručne vyrábaný a originálny, jediný svojho druhu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Výrobky