Škrabance na skle, alebo dreve pre niektorých ľudí predstavujú hotovú nočnú moru. Síce nepatrím do tejto skupiny, no v niektorých prípadoch dokážu tieto nedokonalosti v mojom byte rozčúliť aj mňa. To hlavne vtedy, keď sa škrabance objavia na nových kúskoch, alebo na podlahe, ktorú som vymenil len prednedávnom. No a keďže spolu so mnou bývajú aj psi a mačky, tak takéto nepríjemné situácie zažívam pomerne často. Našťastie som objavil niekoľko trikov, ako sa škrabancov účinne a hlavne veľmi jednoducho zbaviť.

struktura

Pri poškriabanom dreve využijete ocot, olej, alebo vlašské orechy. Prvou možnosťou je, že zmiešate jeden poldecák octu s jedným poldecákom oleja. V tomto prípade je úplne jedno, či použijete olivový, alebo obyčajný slnečnicový olej. Potom ako tieto dve suroviny zmiešate, ich nechajte chvíľku postáť a tesne pred aplikáciou opäť poriadne pretrepte. Zmes naneste na látkovú handričku a poškriabané miesto poriadne vydrhnite. Vlašský orech využijete hlavne na masívnom dreve, alebo na podlahách. Zoberte jeden do ruky a ryhu doslova vyplňte. Aby tento trik fungoval, musíte naozaj poriadne tlačiť.
Ak by ani jeden zo spomínaných spôsobov nezabral, vyskúšajte starý dobrý brúsny papier a ošetrenie lakom na drevo. takto sa nedokonalostí zbavíte na sto percent.

ořechy

Škrabance na skle v skutočnosti odstránite ešte jednoduchšie,aj keď sa to na prvé počutie môže zdať priam nemožné. Nasledujúce spôsoby však fungujú iba pri nie príliš hlbokých ryhách. Prvým trikom je jedlá sóda. Naneste ju na suchú, látkovú handričku a dané miesto poriadne šúchajte. Takto škrabane v podstate jemne vybrúsite. Druhou možnosťou je obyčajná zubná pasta. Naneste ju taktiež na handričku a miesto poriadne pretrite. Hlbšie ryhy, sa môžete pokúsiť odstrániť zmesou sódy a pasty. Vo väčšine prípadov tieto triky naozaj zaberú. Potom ako škrabance odstránite nezabudnite sklo poriadne vyumývať.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Domov