Toľko vecí a nábytku, pre ktoré bolo doteraz dostatok miesta a zrazu netušíte čo spraviť, aby váš nový malý byt pôsobil rovnako útulne a priestranne ako váš starý? Čítajte ďalej a my vám ukážeme, ako na to!

apartmán

Preč v masívnym nábytkom!
Čo je veľmi dôležité, budete asi musieť dať zbohom vášmu starému nábytku, aj keď ste ho možno mali radi. Pokiaľ je totiž veľmi veľký, iba by vám zbytočne zaberal množstvo miesta vo vašej novej myšacej komôrke. Pravdepodobne budete musieť vymeniť všetok nábytok za nový a to taký, ktorý bude nie len plniť svoj účel, ale tiež zútulní váš nový byt.

byt

Malé nie je zlé
Možno sa na sťahovanie a zmenu tešíte, ale možno ju práve naopak, beriete tragicky a bojíte sa stiesnených priestorov. To ale nemusíte, pretože malý byt so sebou prináša veľmi veľa príjemných výhod a to ako cenovú dostupnosť, tak aj útulnosť, pretože malý preplnený priestor môže pôsobiť veľmi pekne ak viete, ako ho zariadiť.

Kombinujte len pár vzorov
Aby ste dosiahli vizuálne čo najlepší výsledok, steny a podlahy by mali byť rovnakej farby. Čiže nerozdeľujte miestnosti kobercami a mnohými druhmi dreva pretože takýmto štýlom iba opticky miestnosť zmenšíte. Optické zväčšenie tiež dosiahnete napríklad zrkadlami, ktoré môžete napríklad umiestniť na také miesto, že budú vytvárať aj príjemný obraz.

projetky

Funkčnosť
V malých priestoroch je najdôležitejšie to, aby priestor nie len dobre vyzeral, ale tiež aby plnil svoju funkciu. Umiestňujte skrinky aj vysoko na steny aby vám nebránili v pohybe, môžete na ne poukladať veci, ktoré často nepoužívate. Na prístupné miesta do skriniek nižšie, si teda dajte veci ktoré pravidelne používate.

Otvorené priestory
Odstránením niektorých prebytočných stien nie len zlepšíte dostupnosť do miestností, ale aj tak váš byt opticky zväčšíte, ďalším tajomstvom zväčšenia je dostatočný prienik svetla. Sústreďte sa teda na veľké lustre a okná.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: