Patríte k domácim kutilom, vyrábate vlastné tričká, šperky, alebo maľujete obrazy? Aj vďaka týmto veciam, si môžete finančne polepšiť. Stačí vedieť kde a ako predávať a zárobok máte istý.

keramika

Ako na to bez živnosti

Pokiaľ to chcete s vlastnoručne vyrobenými vecami skúsiť po prvýkrát, nemusíte ihneď utekať na živnostenský úrad. Predávať totiž môžete aj bez živnosti a zároveň legálne.
Prvou možnosťou je dohoda o dielo. V tomto prípade svojmu zákazníkovi nedáte bloček, ale túto dohodu.

šperk

Využite rôzne platformy

Bez akejkoľvek zmluvy, živnosti, alebo iných papierov, môžete predávať na rôznych internetových portáloch. Ide o podobný princíp, aký poznáte z online bazárov. Na danej stránke sa najprv zaregistrujete. Vaše výrobky nafotíte a nahráte s krátkym popisom a samozrejme cenou. V tomto prípade však musíte počítať s tým, že ak si niekto vaše veci kúpi, isté percento z ceny poputuje prevádzkovateľom webu. Ak si však vezmete do úvahy, že nemusíte riešiť v podstate nič, tak je to celkom výhodný obchod. Väčšinou ide o desať, či dvanásť percent z celkovej hodnoty.

Poobzerajte sa okolo seba

Ak sem tam zavítate na webové portály s ponukami práce, môžete naraziť aj na inzeráty, v ktorých firmy hľadajú kreatívnych ľudí. Väčšinou ide o maliarov, sochárov, fotografov, alebo iných výtvarníkov. Svoje výrobky nafotíte a ak danú firmu oslovia, môžete ich predávať prostredníctvom nej.

Pozor na úrady

Vo všetkých prípadoch, si však dajte pozor na jednu vec. Ak ste v súčasnosti registrovaní na úrade práce, za mesiac môžete zarobiť iba obmedzenú finančnú čiastku. Preto si tieto informácie vždy overte priamo na úrade. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciám, ak by vám na to totiž prišli, mohli by vás z úradu vylúčiť, takže by ste si museli zdravotné poistenie platiť sami. v lepšom prípade iba mesiac, v horšom až pol roka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Podnikanie