Nejedna z nás to už zažila. Šúchanie jedného stehna o druhé je častým letným problémom mnohých žien. Objavuje sa hlavne vtedy, keď sa chceme páčiť a letné počasie nás prinúti vybrať sukne, šaty a kraťasy. Nie je to pritom iba o váhe, rolu hrajú aj také faktory ako napríklad stavba tela alebo dĺžka cvičenia. Mrzuté je, že vyriešenie tohto problému je naozaj zdĺhavé, keďže sa chôdzi počas dňa nevyhneme. Pot dráždi ranu, ktorá sa znovu otvára a rozširuje. Aj v tomto prípade je ideálna prevencia.dievča v krátkych bielych šatách.jpg
Pripomíname, že táto komplikácia sa nemusí týkať len korpulentných dievčat, ale aj mužov, napríklad bodybuilderov alebo štíhlych žien, napríklad bežkýň a nie je viazaný len na oblasť stehien. Zapariť sa môže aj priestor medzi ramenom a hrudníkom alebo akékoľvek iné miesto, ktoré sa počas dňa potí a má medzi sebou styčnú plochu.
Najdostupnejším riešením je obyčajný dezodorant. Je potrebné ho nanášať opakovane v pravidelných intervaloch, čo je jeho nevýhodou. Úplne sa vyhnite prípravkom s obsahom alkoholu. Alternatívou môže byť detský púder, niektoré zdroje uvádzajú aj vazelínu alebo špeciálne zásypy určené priamo pre tento problém. Každá z nás je však veľmi osobitá a tak je len na vás, aby ste si odskúšali to, čo vám nakoniec sadne.žena v minišatách pri mori.jpg
Druhou dostupnou variantou je vhodné oblečenie. Výrobcovia ponúkajú bavlnené pásy, návleky na stehná, ktoré mechanicky chránia nohy proti vzájomnému odieraniu. Nevýhodou môže byť, že sa môžu pretáčať alebo skĺzavať.
No a čo keď sa naše stehná už zaparili? Tu je každá rada drahá. Zabudnite na priliehavé oblečenie zo syntetiky. Vymeňte ho za bavlnené a vzdušné. Ak je už ani toto nepomáha, kúpte si masť s obsahom zinku, harmančeka alebo inej liečivej zložky a krémujte, krémujte veľa a často. Prípadne môžete odlomiť list aloe a potierať šťavou priamo z neho. Snažte sa pritom neškrabať.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Ženy