Niečo si v dome môžeme urobiť sami, niečo by sme mali prenechať tým, ktorí sa im rozumejú. Platí to najmä vtedy, keď hovoríme o elektrine. S ňou sa totiž naozaj netreba zahrávať. Pozrite sa na tri veci, ktoré by ste jednoznačne nemali robiť vo svojom dome sami.
Biela stena s elektrickou zásuvkou a čiernym káblom

  1. Elektroinštalácia

Výmena elektroinštalácie v dome a v byte http://www.inektra.sk/uvod/vymena-elektroinstalacie-v-byte-a-v-dome/ musí byť prevedená profesionálne. Aby došlo k nešťastiu, stačí naozaj málo. Môže to byť nevinný skrat alebo prehriatie káblov. Ak by sme aj takéto, naozaj vážne situácie, dali bokom, ostáva tu praktická stránka veci. Komu by sa chcelo neustále a donekonečna nahadzovať vyhodené poistky, keď zapnete rýchlovarnú kanvicu a elektrický sporák naraz, že? To je, mimochodom, ďalšia vec. Nesprávne naťahané káble vám môžu poškodiť aj samotné elektrické spotrebiče, čo určite nepatrí medzi vec, po ktorých by ste túžili.

  1. Ekologická elektrická energia

Solárne panely dnes už nie sú ničím neobvyklým. Ak teda nad nimi premýšľate i vy, určite nezvažujte ich inštaláciu na vlastnú päsť. V prvom rade by to bolo veľmi náročné, pretože dostať taký panel na strechu, kde sa umiestňujú najčastejšie, nie je malina. Navyše by ste museli mať naozaj dobré vedomosti a zručnosti s elektrikárskymi prácami.
Strecha rodinného domu so solárnymi panelmi

  1. Podlahové kúrenie

Áno, aj kúrenie v podlahe funguje vďaka elektrickej energii. Na internete nájdete stovky návodov, ako inštaláciu podlahové kúrenia previesť samostatne. Verte, že to naozaj nie je dobrý nápad. Pri tomto type kúrenia musí byť všetko umiestnené a vymerané na stotinu milimetra. Dôležité je aj ukladanie izolačných vrstiev, ktoré kúrenie chránia a taktiež pokládka podlahy. Pri podlahovom kúrení sa vám zídu aj profesionálne rady o tom, ako a kde umiestniť nábytok. V niektorých miestach, by totiž mohol rúrky s teplom poškodiť. Niektoré typy nábytku, dokonca nie sú pri podlahovom kúrení, absolútne vhodné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Podnikanie