To, čo bolo moderné pred desiatimi rokmi, nie je moderné dnes. V niektorých prípadoch síce platí, že sa móda vracia, no v prípade interiérové, konkrétne kúpeľňového dizajnu, nie. Chcete mať modernú kúpeľňu? Toto sú veci, ktoré v nej nesmú chýbať.Kúpeľňa s bielou vaňou a veľkým oknom.jpg
Menej je viac
Prvá vec vlastne nie je vec. Moderná kúpeľňa je priestranná a vzdušná. V modernej kúpeľni na stenách nevisia uteráky, na krajoch vane nie sú šampóny a na parapetnej doske nestoja keramické sošky. Zubné kefky nie sú v starom plastovom pohári a mydlo nie je na kraji umývadla. Naopak, v modernej kúpeľni má všetko svoje miesto. čím menej zbytočností, tým lepší a vzdušnejší dojem, no a presne ten chcete dosiahnuť.
Svetlé, svetlo a ešte viac svetla
Priestrannú a vzdušnú kúpeľňu nedosiahnete nikdy, ak steny namaľujete tmavými farbami alebo na ne použijete tmavé obklady. Jediné miesto, kde sú tmavšie odtiene povolené, je podlaha. Steny a obklady na nich musia byť ladené do svetlých farieb. Ideálna je biela, krémová, pieskovo žltá, maximálne svetlé odtiene zelenej farby.Kúpeľňa v bielych farbách s obrazom na stene a veľkým zrkadlom.jpg
Dôležité je i to, aby ste mali v kúpeľni dostatok svetla. Kombinácia veľkého okna a sklenených dverí je dokonalá. Možno si hovoríte, že sklenené dverev kúpeľni nie sú úplne praktické. Počítajme však s tým, že použijete matné sklo alebo to priehľadné olepíte špeciálnou fóliou.
Na strope musí byť jedno veľké svetlo. Do kúpeľne sa hodí biele a chladné svetlo. Nad zrkadlom by nemali chýbať menšie bodové svetielka a rovnako tak môžete osvetliť aj vaňu.
V modernej kúpeľni sa musíte vidieť
Veľmi dominantným a zároveň príznačným doplnkom modernej kúpeľne je veľké, ale naozaj „veľkééé“, zrkadlo. Zrkadlo môže pokojne pokrývať takmer celú stenu, najlepšie tú za umývadlo. Zrkadlo taktiež nezabudnite dostatočne osvetliť. Na to vám poslúžia už spomínané bodové svetlá, poprípade LED pásiky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Výrobky