Diabetes prvého typu postihuje najčastejšie deti v útlom veku. táto situácia nie je ľahká ako pre rodičov, tak pre ne samotné. Je však veľmi dôležité, aby ste neprepadali panike a svojho potomka poriadne pripravili na život s týmto ochorením. Verte, že ak je táto situácia náročná pre vás, vaše dieťa je na tom ešte horšie.

dítě

V prvom rade je potrebné, aby ste si všetko potrebné naštudovali vy. Siahnite po odbornej literatúre, webových stránkach, odborných časopisoch. Pýtajte sa lekárov na všetko, čím si nie ste istí, na všetko čo vás zaujíma. Pripravte sa aj na to, že prvý lekár, ktorého si nájdete, nemusí byť hneď tá ideálna voľba. Nebojte sa preto prestúpiť k inému.

Myslite hlavne na to, že vaše dieťa je malé a mnohým veciam nerozumie. Určite ho nestrašte a taktiež nezatajujte podstatné skutočnosti. Čím skôr pochopí, čo sa s jeho telom deje, tým skôr sa s cukrovkou naučí žiť.

cukr

Diéta je neoddeliteľnou súčasťou diabetu. Malé deti väčšinou nebudú chápať, prečo nemôžu jesť sladkosti vtedy, kedy sa im zachce. Nebudú chápať prečo nemôžu zjesť viac zemiakov, keď na nich ešte majú chuť, alebo prečo nesmú behať a skákať ihneď po obede. Na tieto „novinky“ v ich živote, si budú musieť zvyknúť. Pripravte sa na to, že to nepotrvá týždeň, ani mesiac, preto nestrácajte trpezlivosť. Určite svoje dieťa netrestajte, nekričte naňho, nezakazujte mu jedlo a iné veci násilím. Skúste skôr upraviť stravu tak, aby dieťa bolo dostatočne najedené a na fakt, že nemôže jesť koľko chce, zbytočne neupozorňujte. Pripravujte jedlá so zeleniny, ktorá má nízky glykemický index. Snažte sa, aby boli pre dieťa čo najatraktívnejšie. Uvidíte, že takto diabetes zvládnete omnoho jednoduchšie.

Nezabudnite na to, že otvorený rozhovor je základom. Ak neviete, ako presne niektoré veci svojmu dieťaťu vysvetliť, zájdite za detských psychológom, alebo sa spojte s rodičmi, ktorí túto situáciu už prekonali.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Deti