Začnime tým, čo si vlastne pod výrazom art deco, máte predstaviť. Ak viete trošičku po anglicky, tak asi tušíte, že pôjde o niečo, čo má súvis s umením. Áno, je to presne tak. Tieto slová pomenúvajú štýl, ktorý v sebe kombinuje umenie, moderné materiály a aj staré prvky. Zapáčilo sa vám to na prvé počutie? Tak si takto zariaďte svoj byt alebo dom.Izba s veľkými oknami, hnedou pohovkou, kovovou sochou a obrazmi na stenách.jpg

V znamení romantických kaviarní

Aby ste s mohli tento štýl bývania predstaviť lepšie, vybavte si obrázok kaviarne, niekde na francúzskom námestí. Nie je to síce úplne to isté, no pre lepšiu predstavu, by to malo stačiť. Art deco štýl, je hlavne o umeleckých dielkach a kovoch.

Kde začať a ako skončiť

Je veľmi dôležité, aby ste danú miestnosť alebo celý byt, ladili do tmavších farieb. Tie by sa mali vyskytovať hlavne na stenách https://www.pantarhei.sk/knihy/pre-deti-a-mladez/pre-deti-a-mladez-ostatne/hladam-lepsiu-mamu-3-vydanie.html strope a na podlahe, teda na najvýraznejších častiach interiéru. Naopak nábytok a menšie doplnky, môžu byť vyslovene svetlé až krikľavé. Veľmi vhodné sú kombinácie tmavých odtieňov zelenej alebo modrej na stenách, so žltým gaučom alebo kobercom.

Okná ako ťahač

Základom je to, aby ste sa pohrali s kontrastmi. Tento štýl miluje kovy, a to akékoľvek. Úplne ideálne, sú napríklad hliníkové okná v kombinácii s čalúnenou pohovkou alebo gobelínom. Ide o to, aby kov, doslova, svietil medzi vecami, ktoré v nás evokujú niečo staré, s nádychom umelečna.
Prečo práve okná? Pretože okná sú dostatočne výrazným prvkom, ktorý však v priestore nepôsobí násilne. Cena hliníkových okien nie je najnižšia, no ak ch budete vnímať, ako základ celého interiéru, oplatí sa do nich zainvestovať. Hliník je navyše veľmi dobre kombinovateľný. Vynikne spolu s bronzom alebo klasickým železom.Tmavá stena s obrázkami a lampou vyrobenou z vodovodných trúbok.jpg

Bez blbostí to nejde

Aby bol váš art deco byt naozaj dokonalý, nesmú v ňom chýbať sošky, obrázky vo výrazných rámoch, záclony, dečky a koberčeky. V podstate sa zameriavajte presne na to, čo je opakom moderných interiérov, kde prevláda čistota priestoru a skúposť na doplnky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Výrobky