Ako vybrať vhodný matrac dodetskej postieľky? Zastupuje dôležitú úlohu v odpočinku dieťaťa od prvých okamihov od jeho narodenia. Reč je o detskej postieľke, ktorá ovplyvňuje kvalitu spánku. Ak chcete, aby vaše dieťatko pokojne spalo, bolo spokojné a tiež v bezpečí, mali by ste dbať na správny výber detskej postieľky. Pokojné a šťastné bábätko, ktoré spinká celú noc, nebudí sa a je vo svojej postieľke v bezpečí. To je snom každého rodiča! K dosiahnutiu tohto cieľa prispieva výber kvalitných detských postieľok. Pri výbere kvalitnej detskej postieľky sa netreba riadiť striktne najnižšou cenou. Na zaistenie pohodlia a bezpečia bábätka je vhodné dodržiavať niekoľko zásad. V prvom rade si treba všímať bezpečnostné prvky, štýl a kvalitu povrchovej úpravy.

pexels-photo-545016

Na výber máte množstvo materiálov od prírodného dreva až po kovovú konštrukciu. Dbajte na to, aby výrobca garantoval, že materiál, z ktorého je postieľka, neobsahoval škodlivé látky. Ľahko totiž môže prísť do styku s ústami dieťaťa. Taktiež je dôležité zistiť či sa farba alebo lak nebudú časom odlupovať, a či si tak vaše dieťa nijako nemôže ublížiť ani pri objavovaní materiálu postieľky. Ďalej veľmi záleží na stabilite postieľky. Treba si uvedomiť, že vaše dieťatko sa už onedlho začne pretláčať, loziť, stavať sa na nožičky, čo znamená, že bude manipulovať s bočnicami postieľky. Kvalitná detská postieľka by mala všetko vydržať! Pre jednoduchšie kojenie v noci a bližšie umiestnenie bábätka zvoľte postieľku so spúšťacou alebo odnímateľnou bočnicou. Pre väčšie deti, ktoré už samostatne chodia na toaletu, sú výborné postieľky s vyberateľnými bočnicami. Je dôležité brať ohľad na celkovú veľkosť postieľky a nastaviteľnosť výšky roštu. Myslite na to, že hlavne zo začiatku budete dieťatko stále dvíhať a ukladať aj niekoľkokrát za deň. Rešpektujte výšku vašej postavy.

pexels-photo-212269

Vyberte postieľku, ktorá bude zodpovedať aj vašej telesnej konštrukcii. Nastaviteľnosť výšky roštu postieľky, ideálne do troch polôh, je veľkou výhodou. Kvalitný matrac pružinový by mal byť alfou a omegou detskej postele! Matrace do detských postieľok sú vyrobené z molitanu, kokosových vlákien alebo pohánky. Matrace z molitanu síce nezaťažia vašu peňaženku, sú mäkšie a jednoduchšie na údržbu, no pediatri skôr odporúčajú matrace z tvrdších materiálov (napr. kokosové vlákna), aby sa pod váhou dieťaťa neprehýbali.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie: Výrobky